Almanca Dil Eğitimi

Dünya çapında en önemli dillerden biri olan Almanca, Avrupa’da 100 milyondan fazla kişinin ana dilidir. Almanya, yüksek öğrenim açısından cazip bir ülkedir.Mart 2020 itibari ile yürürlüğe girmesi beklenen yasa ile ülkemizdende fazla sayıda işçi alımı yapılması beklenmektedir.

ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Alınan kararlar gereği Almanya'da Dışişleri Bakanlığı bünyesinde özel bir birim görevlendirilecek. Bu birim üzerinden nitelikli göçmen alımı süreci hızlandırılacak. Aynı şekilde nitelikli işçi alımı için vize işlemleri hızlandırılacak.

20-45 yaş aralığında her Türk vatandaşı, sağlık engeli olmadığı sürece "www.obm-turkiye.com" adresine girip başvuru formunu doldurarak müracaat edebiliyor.

Konu ile ilgili olarak 20 - 45 yaş aralığında her Türk vatandaşı sağlık engeli olmadığı sürece Almanya işçi alımı için başvuru yapabilecek. Bu bağlamda adaylar "www.obm-turkiye.com" adresine girip başvuru formunu doldurarak başvurularını yapabileceklerdir.

ALMANCA BİLMEK GEREKİYOR MU?

A1-A2-B1 seviyesinde almanca bilmeniz gerekmektedir. Vize işlemleri sırasında yapılacak mülakatta A1,A2,B1 seviyesinde dil eğitimi aldığınızı belgelemeniz ya da Almanca olarak ifade etmeniz gerekmektedir. Almanca dil bilgisi eksikliği söz konusuysa bu konuda size kurum olarak destek oluyoruz.

ALMANCA EĞİTİMİNDE SON NOKTA

Kurumumuz Çanakkale içerisinde profesyonel anlamda Almanca eğitim veren tek dil kursudur. Uzman kadrosu ile Genel Almanca ,YDS Almanca ve Goethe Sınavlarında göstermiş olduğu başarılarla kendini ispatlamıştır.Genç ve dinamik kadrosuyla eğitim süreci boyunca sadece dil eğitimi değil aynı zamanda öğrenci koçluğu da yapmaktadır.

GOETHE SINAVLARI –START DEUTSCH –FIT IN DEUTSCH A1 A2 B1 B2 C1 C2

  • Almanya’da au-pair olarak iş başvurusunda bulunmak,
  • Aile birleşimi vizesi için gereken dil bilgisi yeterliliğini ölçmek,
  • A1 basamağında elde ettiğiniz başarıyı belgelendirmek,
  • Almanya’da bir yüksek öğretim kurumunun sınavına hazırlanmak,
  • Almanya’da çalışmak ve yaşamak,
  • İş başvurularında Almanca bilginizi ispatlamak,
  • Sağlık alanında bir işe hazırlanmak,
  • Tıp alanında çalışmaya hazırlanmak,
  • Almanya’da yüksek öğretimde araştırma yapmak,
  • Almanya’da bir okulda ders vermek için uluslararası geçerliliğe sahip olan belgelerdir.

Daha detaylı bilgi almak için kurumumuzu ziyaret edebilir ya da https://www.goethe.de/ins/tr/tr/index.html sayfasını ziyaret edebilrsiniz.

GOETHE SINAV EĞİTİMİ NASIL VERİLMEKTEDİR?

Öğrencilerimiz kurumumuzda 2 aşamalı seviye tespit sınavına alınır. Uzman eğitmenlerimiz tarafından belgeyi almak istedikleri alana ve seviyeye göre özel ders planlaması yapılarak Goethe Standartları çerçevesinde eğitim konuşma,okuma,yazma,dinleme ve anlama olarak 5 aşamalı verilmektedir.Sınava hazır olunduğu takdirde eğitmenlerimiz tarafından sınav başvurusu yapılmakta ve rehberlik edilmektedir.

Özel Çanakkale Son Nokta Yabancı Dil Kursu olarak kurulduğumuz ilk günden beri Geothe Sınavları alanında büyük bir başarı göstererek öğrencilerimizin hedefe ulaşmalarında onlara köprü olmaya devam etmekteyiz.